"Tarihi Kimliğiyle Kars Kenti" Projesi komite toplantısı yapıldı

ERCÜMENT DAŞDELEN / Kars Haber Ajansi:

Tarihi Kimliğiyle Kars Kenti Projesi 5. Yönlendirme Kurulu Toplantısı Kars Valisi Türker Öksüz Başkanlığında yapıldı.

Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Fonu (IPA) ile finanse edilen ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygulanan Rekabetçi Sektörler Operasyonel Programı (CISOP) kapsamında Serhat Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen “Tarihi Kimliğiyle Kars Kenti Projesi”  5. Yönlendirme Komitesi Toplantısı Kars Valisi ve Belediye Başkanı Türker Öksüz başkanlığında kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda, projenin yapım işlerinin ilerleyişi, devam eden ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgilendirme yapıldı.

Ayrıca projenin teknik yardım bileşeni kapsamında ise bileşen kapsamında devam eden çalışmalar hakkında bilgilendirme yapıldıktan sonra proje kapsamında belirlenen Kars'ı simgeleyecek logonun il genelinde kullanılmasına yönelik çalışmaların destekleneceği belirtildi.

Kars'ın sahip olduğu değerlerden esinlenilen hediyelik eşya tasarımları ve il tanıtımının yapılacağı web sitesi ile “karstayiz” isimli sosyal medya hesapları incelendi ve geliştirmeye yönelik öneriler sunuldu.

Yorum Yaz