Remzi Aras'ın "Gaziler Günü" mesajı

Remzi Aras'ın

Kars Haber Ajansi:Karslı hayırsever İşadamı, siyasetçi Remzi Aras, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından “Gazilik” unvanı ve “Mareşallik” rütbesinin verilişinin 101. Yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Remzi Aras'ın mesajı şöyle: "Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından, 19 Eylül 1921 tarihinde TBMM tarafından Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e, “Mareşal” rütbesi ve “Gazi” unvanı verilmesinin anısına 19 Eylül tarihi, “Gaziler Günü” olarak kutlanırken aynı zamanda “Kahramanlık Günü” olarak da anılmaktadır.

Bu tarih, aynı zamanda gazi ve şehitlerimize duyduğumuz minnet ve saygının da açık bir göstergesidir. Vatanın bölünmez bütünlüğü, yüce milletimizin huzuru ve güvenliği için büyük bir aşkla görev yaparak şehitlik ve gazilik mertebesine  ulaşan kahramanlarımız sayesinde ay yıldızlı bayrağımız özgürce ve gururla dalgalanmaktadır.


Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan ve bu uğurda büyük bedeller ödeyen aziz milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını, canı, malı ve kanı pahasına korumasını bilmiştir. 

Bugün bizlere düşen en önemli görevlerden birisi; bu toprakları vatan yapan şehit ve gazilerimizin mirasına sahip çıkmak ve ecdadımızdan aldığımız güç ve ilhamla Türkiye Cumhuriyeti'ni, Büyük Önder Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin ilerisine taşıyarak daha güçlü, daha müreffeh bir ülke haline getirmek için mücadele etmektir. 

Bu düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor; hayatta olan gazilerimize ve değerli ailelerine minnet, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."        

Yorumlar
KARSLI ÖĞRETMENLER

Hacı Abi seni çok seviyoruz,Seni unutmadık ALLAH yolun u açık etsin,Seni tekrar aramızda görmek istiyoruz saygılarımızla,Karslı Öğretmenler

KARSLI ÖĞRETMENLER

19 Eylül 2022 20:57

Yorum Yaz