Kaymakam Daştan, köy okulunda karne dağıttı

Kaymakam Daştan, köy okulunda karne dağıttı

Kars Haber Ajansi:Kağızman Kaymakamı Okan Daştan 2022/2023 eğitim ve öğretim yarı yılı  dolaysıyla Çengilli köyünde öğrencilere karne dağıttı, Çeşitli  hediyeler verdi.


Kağızman İlçe Kaymakamı Okan Daştan  Çengilli  köyü okulunda katıldığı törende öğrencilere karnelerini dağıttı.


Çengilli köyünde düzenlenen karne dağıtım töreninde öğrenciler ilk defa kaymakam görmenin mutluluğunu yaşadı. 9 Eylül 2022'de başlayan 2022-2023 eğitim öğretim yılının ilk yarısının bugün sona ermesi ile Kağızman'da eğitim gören 11 bin 200 öğrenci, karnelerini alarak 2 haftalık yarıyıl tatiline girdi. 840 derslikte eğitimin verildiği Kağızman'da  840 öğretmenin görev yaptığı belirtildi.

Kaymakam Okan Daştan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Selim Suat Güner, Çengilli Köyü İlköğretim Okulu öğrencilerinin karnelerini vermek üzere köye gitti.

Kaymakam öğrencilere karne ile birlikte çikolata, kitap ve çeşitli kırtasiye malzemesi hediye ederek onların sorunlarını dinledi. İlk defa kaymakam gören öğrenciler karne ve hediye almanın sevincini yaşayarak evlerinin yolunu tuttu.

Karne dağıtım töreninin ardından Kaymakam Daştan ve beraberindekiler okulda çeşitli incelemelerde bulundu. Okuldaki öğretmenleri başarırlarından dolayı kutlayan Kaymakam Daştan, öğretmenlerin öğrenciler üzerinde çok büyük etkisi olduğunu söyledi.

Daştan "Sizin o öğrenciler üzerinde çok büyük etki bıraktığınızı biliyorum. Öğrencinin yaşatmış olduğunu güzellikler, sizin hayal edemeyeceğiniz kadar etkiler oluşturuyor. Sizler öğrencilerin her şeyisiniz. Onlar size emanet, siz de o emaneti çok iyi değerlendirmişsiniz. Size bu açıdan çok teşekkür ederiz" dedi.Kaymakam Daştan daha sonra öğretmenlere başarılar diledi.

Kaymakam ve beraberindeki heyet incelemelerin ardından Çengilli köy muhtarı Nimetullah Bilgi ve köylüler ile birlikte bir araya gelerek sorunları dinledi.

 

Yorum Yaz