Kaymakam Daştan’dan köy ve okullarına ziyaret

Kaymakam Daştan’dan köy ve okullarına ziyaret
Kaymakam Daştan’dan köy ve okullarına ziyaret

Kars Haber Ajansi:Kağızman   Kaymakamı Okan Daştan, Çeperli ,Kozlu ve Camuşlu köylerini ve köylerindeki okulları ziyaret etti.
Kaymakam Daştan, beraberindeki Milli Eğitim Müdürü Selim Suat Güner,Özel İdare Müdürü Hüseyin Yıldız,İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı İlker Kar,Sosyal Yardımlaşma Müdürü Rıfet Toper ile ilk olarak Çeperli Köyünü ziyaret etti. Köylülerle sohbet eden Kaymakam Daştan ardından çeperli ilk öğretim okulunu ziyeret ederek öğrencilerle sohbet etti, 

Kaymakam Daştan, daha sonra Kozlu ve Camuşlu köylerini ziyaret ederek köy muhtarları ve vatandaşlarla bir araya geldi. Köy muhtarı ve vatandaşlardan köyün sorunlarını dinleyen Kaymakam Daştan “Devletin her türlü imkan ve araçlarıyla köyde yaşayan vatandaşların hizmetinde olduğunu ve köylü milletin efendisidir düsturuyla hareket edilmesi gerektiğini “ ifade ederek sorunların çözümü için ilgili kurum amirlerine talimat verdi. Gösterilen misafirperverlikten dolayı herkese teşekkürlerini ilettikten sonra , Köyü İlk ve Ortaokulunu ziyaret ederek, öğrencilerle birlikte kitap okudu.


Daha sonra sınıfları gezen Kaymakam Daştan, öğrencilere kitap hediye etti.


Her üç köy okulunda da okul müdürleri ve öğretmelerle bir araya gelen Kaymakam Daştan, okulun eğitim öğretim ve fiziki yapıları hakkında bilgi aldı.

Yorum Yaz