Kars Kağızman yolunda yol yapım çalışmaları devam ediyor,

Kars Kağızman yolunda yol yapım çalışmaları devam ediyor,
Kars Kağızman yolunda yol yapım çalışmaları devam ediyor,

Kars Haber Ajansi:Kars Milletvekili, 65. Hükumet UDH Bakanı Ahmet Arslan katkılarıyla Kara yolları 18. Bölge Müdürlüğünce Kars Kağızman kara yolunda tol yapım çalışmaları aralıksız devam ediyor.


Yaklaşık 144 Milyon TL. toplam proje bedeliyle dikkat çeken Kars Kağızman kara yolu viyadüklerin yapımı tamamlanırken, kara yolunda yol genişletme ve sıcak asfalt çalışmaları da yürütülüyor.
Kars Kağızman yolunda yürütülen yol çalışmaları sürücülerin da yüzünü güldürüyor. Özellikle virajlı ve sorunlu yolun ortadan kalkacağını ifade eden sürücüler, Kars Kağızman yolunun yapımında emeği geçenlere teşekkür ettiler.


Kars Kağızman kara yolu arasında virajlı ve bozuk olan yolun yaklaşık 37,5 kilometrelik yol yapım çalışmasının bir kısmı tamamlanarak trafiğe açıldı. 1A sınıfında Bitümlü Sıcak Karışımlı (BSK) olarak yapılan yol tamamlandığında Kars Kağızman yolu toplamda 3,7 kilometre daha kısalacak. 144 milyon lira ile yapımı devam eden yol virajsız ve konforlu olarak vatandaşlara hizmet verecek. Kars Kağızman kara yolunda yapılan viyadük ise sürücüleri heyecanlandırıyor.

Yorum Yaz