Kağızman depremzedeler için 300 küçükbaş ve 4 büyükbaş hayvan bağışladı,

Kağızman depremzedeler için 300 küçükbaş ve 4 büyükbaş hayvan bağışladı,

Kars Haber Ajansi:Kağızman'dan depremzedelere gönderilmek üzere köylülerden 300 küçükbaş ve 4 büyükbaş hayvan bağışı topladı. Kesim için tıra yüklenerek Erzurum iline gönderilen hayvanlar burada kesilip kavurma edilerek, afet bölgesine gönderilecek.

Kağızman Kaymakamlığı bünyesinde ilçe Tarım Müdürlüğü ekipleri köyleri tek tek dolaşarak depremzedeler için küçükbaş ve büyükbaş hayvan bağışı topladı. İlçe Tarım Müdürlüğünün çalışmasıyla depremzedeler için 300 küçükbaş ve 4 büyükbaş hayvan bağışı toplandı. Kesimi Erzurum ili et balık kurumu tesislerinde kesilip, Türk Kızılay'a teslim edilerek bölgeye gönderilecek.

Kağızman Ziraat odası Başkanı Sülhettin Günday yaptığı açıklamada,"merkez üstü kahraman maraş depremi bizleri derinden üzmüştür Yüce mevlam böyle bir acıyı birdaha göstermesin bizlerde kağızman halkı olarak tek yürek olduk bütün hemşerilerim yardım seferberliği oluşturdu bugün ise 300 küçük baş 4 büyükbaş hayvan yadımı toplandı deprem afet bölgesine gönderilmek üzere yola çıktı Allah kerkesin hayrını kabül etsin"diye ekledi

Hayvan bağışına öncülük eden Köylülerden Mehmet Yılmaz, depremzedelere destek için köylerden küçükbaş ve büyükbaş hayvan bağışı topladıklarını söyledi. Yılmaz "Köylerimize tek tek gidip çoban ağabeylerimizden, amcalarımızdan, teyzelerimizden hayvanları topladık. Bugün birlik günü. Allah deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın yardımcısı olsun. Dedelerimden, dayılarımdan, amcalarımdan, teyzelerimden, herkesten Allah razı olsun. Hayvanlar kesimlerinin ardından bölgeye gönderilecektir" dedi.

Yorum Yaz