Kağızman'dan deprem bölgesine 7 tır yardım malzemesi gönderildi

Kağızman'dan deprem bölgesine 7 tır yardım malzemesi gönderildi

KARS(KHA)ALİ ÇELİK,Kars Haber Ajansi:Kağızman, depremin ardından yaralarını sarmaya çalışan 10 il için tek yürek oldu. Kağızman Kaymakamlığı koordinesinde Kağızman Belediyesi,İlçe Jandarma Komutanlığı,Karaca Şirketler gurubu, Sivil toplum kuruluşları ve yardımsever insanların destekleriyle hazırlanan gıda, battaniye, su, ısıtıcı gibi temel yaşam malzemelerinin yüklendiği 7 yardım tırı dualarla afet bölgesine uğurlandı. 
Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde, 6 Şubat 2023 saat 04.17’de 7,7 büyüklüğünde; Elbistan ilçesinde ise saat 13.24'de 7,6 büyüklüğünde meydana gelen depremlerin ardından Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Kilis ve Adana’da ki depremzedelerin yaralarını sarmak için tüm Türkiye’nin seferber olduğu afet bölgesine bir yardım eli de Kağızman’dan uzandı. Kars Valiliği koordinesinde il genelinde başlatılan yardım kampanyası kapsamında yardımsever vatandaşların destekleriyle Deprem bölgesine Kağızman'dan 7 tır dolusu yardım malzemesi gönderildi. Tırlarda; gıda, battaniye, su, temizlik, ısıtıcı ve kişisel hijyen malzemeleri bulunuyor.
Kağızman Belediye Başkanı Nevzat Yıldız, depremin herkesi derinden üzdüğünü belirterek, "Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Kilis ve Adana’da ki depremzedelerin acısını içimizde hissediyoruz. Kağızman Belediyesi olarak depremin yaralarını bir nebze olsun sarmak adına Kaymakamlığımız ile birlikte yardım kampanyası başlattık. Halkımızın seferber olmasıyla birlikte kısa sürede 7 TIR insani yardım malzemesini toplayarak deprem bölgesine ulaşmak üzere yola çıkardık. Dualarımız ve kalbimizle depremzedelerin yanındayız" dedi.
Kağızman Kaymakamı Okan Daştan“Kağızman Kaymakamlığı Kağızman Belediyesi,sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar tek yürek olarak yardım yapmak için adete seferber oldular ben Kağızman halkına çok teşekkür ediyorum. O kadar çok yardım ettiler üçgün içinde 7 tır yardım gönderdik. Kağızman olarak yetmez. İnşallah yardımlarımızı arttırarak devam ettirelim. Bu günleri birlik ve beraberlikle aşacağız. Yardım kampanyamız devam edecek. Anadolu lisesi, Gençlik Merkezi,ve  Belediye Düğün Salonuna vatandaşlarımız depremzedeler için yardımlarını ulaştırabilirler.” dedi.

Yardım kampanyasının Kağızmanlıların yoğun talebi üzerine devam edeceği açıklandı.

Yorum Yaz