KAĞIZMAN'DA İLKÖĞRETİM HAFTASI BAŞLADI

KAĞIZMAN'DA İLKÖĞRETİM HAFTASI BAŞLADI
KAĞIZMAN'DA İLKÖĞRETİM HAFTASI BAŞLADI

Kars Haber Ajansi:Kars'ın Kağızman ilçesinde 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı İlköğretim Haftası Kutlama Etkinlikleri başladı. Kağızman istiklal alanındaki  Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk sunma töreninde konuşan İLçe Milli Eğitim Müdürü Selim Suat Güner, yeni eğitim öğretim döneminde Velilere, Öğrencilere ve Öğretmenlere önemli mesajlar verdi.

2022-2023 Eğitim Öğretim yılı İlköğretim Haftası Kutlama Etkinlikleri başladı.  Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk sunma törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Selim Suat Güner , Şube Müdürlerinden Suat Demirden Mehmet Anayurt,Tüm  Okul Müdürleri ve Öğretmenler katıldı.

 

Atatürk anıtına çelenk sunulması  saygı duruşu ve istiklal marşımızın ardından konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Selim Suat Güner, Velilere, Öğrencilere ve Öğretmenlere önemli mesajlar verdi. İlköğretimin önemini ifade eden Güner,  “İlköğretim geleceğimizin temelidir. İlköğretimin değerini bilen güçlü eğitim kadromuz ve modern dersliklerimiz sayesinde Kağızman’da başarılı bir eğitim-öğretim dönemi geçireceğimize yürekten inanıyorum.” Diye konuştu.

Öğretmenlere de mesajlar veren Güner, “Bu eğitim-öğretim yılında okullarımıza yeni başlayan yavrularımıza hem örnek bir insan olacaksınız hem de bilginizle, rehberliğinizle yeni ufuklar açacaksınız. Sizler sayesinde cehaletin zincirleri kırılacak, gönüller karanlıkların pasından kurtulacaktır. Çocuklarımız, zihni varoluşunu sizin paha biçilmez emekleri sayesinde tamamlayacaktır. Onların salgın döneminde eğitim ve öğretim döneminden etkilenmemesi için çok çalışacağız. Özellikle okula yeni başlayan, örgün eğitime merhaba diyen yavrularımızın aydınlık gelecek yolculuğunda koşması için tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz, ruhumuzu katarak, fedakarlıkta bulunarak yavrularımıza güzel bir gelecek inşa edeceğiz.” Diye konuştu.

 

Son olarak öğrencilere seslenen Milli Eğitim Müdürü Güner “ Bu eğitim-öğretim döneminde yenilenmiş müfredatımız la, tecrübeli öğretmenlerimiz ve modern dersliklerimiz le sizlere eğitim vereceğiz. Öğretmenleriniz sizleri sabırsızlıkla bekliyor. Sizlere yol gösterecek, sizlerin geleceğine yön verecek, ufuk açacak eğitim kadromuzla başarılı bir dönem geçireceğinize yürekten inanıyorum. Sizlerin varlığı, bizler için en büyük güç kaynağı olduğunu unutmayın. Zenginleştirilmiş eğitim ortamında inanıyorum ki büyük başarılar elde edeceksiniz. Yeter ki öğrenme aşkını, keşfetme merakını canlı tutun. Sizlere başarılar diliyorum.” dedi.

 

Yorum Yaz