Kağızman'da İlk Ders Zili Çaldı!

Kağızman'da İlk Ders Zili Çaldı!
Kağızman'da İlk Ders Zili Çaldı!

Kars Haber Ajansi :Kağızman İlçe Milli Eğitim Müdürü Selim Suat Güner Kazım Karabekir Ortaokulunda   2022-2023 Eğitim Öğretim yılının ilk ders zilini çaldı


Bugün Kağızman’ da 11250 öğrenci, 840 öğretmen ve 180 eğitim personeli ilk ders zilinin çalmasıyla birlikte ders başı yaptı.


Bu dönemin ilk ders zilini Kağızman Kazım Karabekir Ortaokulunda  çalan İlçe Milli Eğitim Müdürü Selim Suat Güner, yeni eğitim ve öğretim yılının öğrenci, öğretmen ve velilere hayırlı olmasını diledi.

Yapılan açılışta öğrencilere yönelik bir selamlama konuşması yapan Güner, “2022-2023 eğitim öğretim yılını bugün itibariyle başlatmış olacağız. Öğrencilerimiz iyi bir tatil geçirdiler ve yeni eğitim öğretim yılına başladılar. Kitaplarımız, yardımcı kaynaklarımız, okullarımız ve öğretmenlerimizle beraber bizlerde yeni eğitim öğretim yılına hazırız” diye konuştu. 


Velilere de seslenen İlçe Milli Eğitim Müdürü Selim Suat Güner, “öğrencilerimizin okuldaki başarılarının 3 ayağı vardır; biri veli biri öğretmen bir diğeri de öğrencidir. Bizler öğretmen ve öğrenci ayağını sizlerde veli ayağını oluşturuyorsunuz. Birlikte hareket edersek, iletişimi koparmazsak bilinçli, sağlıklı ve başarılı çocuklar yetiştiririz” ifadelerini kullandı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner’ in yaptığı konuşmanın ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu. Akabinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Selim Suat Güner, 2022-2023 eğitim öğretim yılının ilk ders zilini çaldı.

Yorum Yaz