Kağızman'da, Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle tören düzenlendi.

Kağızman'da, Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle tören düzenlendi.

Kars Haber Ajansi:Kağızman'da, Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle tören düzenlendi.


İstiklal alanında saygı duruşu ve akabinde istiklal marşı ile başlayan daha sonra Kağızman şehitliği ve avcı Mahmut kabrini ziyaretle devam eden programda dualar okundu ve şehit mezarları tek tek ziyaret edildi.


Programa Kağızman Kaymakamı Okan Daştan, Garnizon Komutanı Binbaşı İlker Kar, Kağızman Belediye  Başkan vekili Mutlu Yüce ,Cumhuriyet Başsavcısı Melih Aksoy,İlçle Milli Eğitim Müdürü Selim Suat Güner, kurum amirleri, Sivi toplum kuruluşlar siyasi parti temsilcileri vatandaş ve öğrenciler katıldı.


Kağızman Halk Eğitim Merkez salonunda devam eden ve Kağızman Aras Anadolu lises tarafından organize edilen programda öğrencilerin şiir ve türkü dinletisinin ardından Çanakkale adlı oratoryo izlendi. Aras Anadolu lisesi öğrencilerinin hazırladığı gölge canlandırma oyunu herkesi duygulandırdı.
Kağızman Aras Anadolu lisesi tarafından hazırlanan program çeşitli dallarda dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin verilmesinin ardından tören sona erdi.

Yorum Yaz