Kağızman’da caddeler otoparka döndü vatandaşlar mağdur ,

Kağızman’da caddeler otoparka döndü vatandaşlar mağdur ,

Kars Haber Ajansi:Kağızman’da cadde ve sokaklar otoparka döndü, gelişi güzel park edilen araçlar yaya ve araç trafiğini olumsuz etkiliyor.

Kağızman’da cadde ve sokaklar otoparka döndü, gelişi güzel park edilen araçlar yaya ve araç trafiğini olumsuz etkiliyor.Araç sayısının 15 bini bulduğu Kağızman’da yeterince otopark olmayınca vatandaşlar da araçlarını caddelere gelişi güzel park ediyor.

 

Gelişi güzel park edilen araçlar yaya ve araç trafiğinin yanı sıra belediye temizlik ekiplerininde çalışmalarını aksatıyor.Özellikle belediyenin süpürme aracı park edilen araçlardan dolayı doğru dürüst temizlik yapamazken, vatandaşlar ise bir kaldırımdan diğerine geçmek için akla karayı seçiyor.

 

Trafik ekiplerinin uyarısını dikkate almayan sürücüler, araçlarını park ederek ortadan kayboluyor. Zaman zaman park edilen araçlar yüzünden trafik aksarken, trafik ekipleri ise araç trafiğini düzene sokmak için yoğun çaba sarf ediyor.

Kağızman’da yıllardan beri çözülmeyen gelişi güzel park sorunun kapalı otoparklar yapılarak çözüleceğine inanan vatandaşlar, bazı işyeri sahiplerinin ise yola çeşitli malzeme koyarak trafiği içinden çıkılmaz bir hale sokmasına ise anlam veremediklerini belirtiyor.

İlçede trafiğin en yoğun olduğu caddelerden İstiklal alanı, Narinkale caddesi, Ali Ataman caddesine giden yüksek okul yolunun yanı sıra Eczaneler  Caddesi ve etrafı adeta otoparka döndü. Kağızman’da park sorunun ne zaman çözüleceği ise bilinmiyor.

Yorum Yaz