İsveç’te Kur’an-ı Kerim yakılmasına Kağızman’dan tepki

İsveç’te Kur’an-ı Kerim yakılmasına Kağızman’dan tepki

Kars Haber Ajansi:İsveç’te Türkiye Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim’in yakılması, Kağızman’da Cuma namazı sonrası protesto edildi. 
Kağızman'da vatandaşlar Cuma namazı sonrası istiklal alanında toplanarak Kuran-ı Kerim’in yakılması olayına tepki gösterdi. Kağızman Belediye Başkanı Nevzat Yıldız, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Büyükelçilik önünde Kur’an-ı Kerim yakılması asla kabul edilemez. Hiç usanmadan ve utanmadan, İslam'ın kutsal değerlerine saldırmaktan çekinmeyen terörist sevici batı dünyası ve destekçileri bilmelidir ki, Türkiye’de size asla geçit vermeyecek, dinine ve değerlerine kıyamete kadar sahip çıkacak bir gençlik var. İslam barış ve kardeşlik dinidir. İslam hoşgörü ve merhamet dinidir. Kur'an, alemlerin Rabbi olan Allah'ın kelamıdır. Son kutsal kitaptır ve kıyamete kadar da Allah'ın güvencesi altındadır. Kutsal değerlerimize yapılan bu apaçık saldırının sonu apaçık hüsrandır. İnsanları cehaletten aydınlığa çıkaran yüce kitabımıza dönük her saygısızlık, insanlık suçudur ve kutsal kitabımızın yakılmasına izin vermek tek kelimeyle alçaklıktır. Yüce kitabımız Kur'anı kerim başımızın tacı, yolumuzun rehberi, ümmetin kutsalıdır. Dokunulamaz, dokundurtmayız. Diye ekledi
Kağızman ıstiklal alanındaki Açıklamanın ardından ,toplanan kalabalık  İsveç aleyhine slogan attıktan sonra sesizce dağıldı.

Yorum Yaz