HDP Eş Genel Başkanı Buldan, Kars'ta konuştu:

HDP Eş Genel Başkanı Buldan, Kars'ta konuştu:

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, "Gitmedik ev, dokunmadık el, tutmadık yürek ve el kesinlikle bırakmayın. Herkesin kapısını çalın, herkesten oy isteyin." dedi.

Buldan, Yeşil Sol Parti'nin Kars'taki Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, Türkiye halklarının bir arada yaşamasının ve kardeşliğin huzurun, refahın, barışın ve geleceğin teminatı Yeşil Sol Parti olduğunu söyledi.

Ülkenin geleceği ve teminatının kendileri olduklarını iddia eden Buldan, "Biz kendi içimizde Türkiye halklarıyla da Türk'üyle, Kürt'üyle, Azeri'siyle, Ermeni'siyle, Süryani'siyle, yerli halkıyla barış, refah ve huzur içerisinde yaşayacağız. Bunun için mücadele ediyoruz. Kars bunlara en güzel örnektir, en iyi cevaptır. Kars halkı yüzyıllardır bir arada bilmiş, kardeşçe yaşamış, barış içerisinde yaşamış ve bundan sonra da böyle yaşamaya devam edecek." dedi.

Buldan, Türkiye'nin her yerinde desteklerinin olduğunu anlatarak, "Türkiye'nin her yerinde aynı hava var ve Türkiye'nin her yerinde aynı atmosfer var. Özgürlük, elbette ki Selo'ya, Figen'e, Gülten'e, Ayla'ya da özgürlük ve bu ülkede düşüncelerinden dolayı cezaevlerinde olan arkadaşlarımıza özgürlük talebi 14 Mayıs'tan sonra gerçekleşecek." diye konuştu.

Kars'tan 3 milletvekili çıkartmayı amaçladıklarını dile getiren Buldan, sözlerine şöyle devam etti:

"Şimdi Yeşil Sol'u parlamentoya en güçlü göndermenin zamanı, biz 100 vekil hedefledik, bu 100 vekilin üçü zaten Kars'tan gelecek. Gülistan vekilimiz, iki arkadaşımızı da birlikte getirerek parlamentoya gidecek ve Kars halkının üç temsilcisi olacak. Bu 3 temsilci sizin, sesiniz, sözünüz olacak, sizin iradeniz olacak. Sizin kararlarınızı her yerde ifade edecek. Ama şimdi şimdi esas söz sizde. Kars halkı söz Üç milletvekilini parlamentoya göndermeye söz veriyor musunuz? Peki o zaman ben de diyorum ki Kars'ta demokrasi 3, faşizm sıfır sevgili arkadaşlarım, Kars iradesine sahip çıkacak. Yeşil Sol bu ülkenin umududur, demokrasinin teminatıdır, Yeşil Sol bu ülkede güvencedir. Ve milletvekillerimizle birlikte Kars, parlamentoda büyük bir güçle temsiliyet sağlayacağız. O yüzden bir oy yeşil sola, bir oy faşizmini göndermeye diyoruz. Yani diğer oyumuz Kemal Kılıçdaroğlu'na, şimdi kazanma, başarma zamanı. Ve bu kazanmanın, bu başarmanın elbette ki sizlerin elinde olduğunu biliyoruz. Gece, gündüz çalışın, 4-5 gün uyumasak da hiçbir şey olmaz. Gitmedik ev, dokunmadık el, tutmadık yürek ve el kesinlikle bırakmayın. Herkesin kapısını çalın, herkesten oy isteyin."

Konuşmaların ardından, partililer düzenlenen konserle halay çekti.

Yorum Yaz