CHP İl Başkanı Taner Toraman: “Gençlerimizi yarınlara hazırlamak için heyecanlı ve enerji doluyuz”

CHP İl Başkanı Taner Toraman: “Gençlerimizi yarınlara hazırlamak için heyecanlı ve enerji doluyuz”

Kars Haber Ajansi:CHP Kars İl Başkanı Taner Toraman, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılının başlaması nedeniyle mesaj yayınladı.

Başkan Toraman mesajında, “İnsanın en değerli varlık, sevginin en hünerli güç, bilginin en yenilmez kuvvet, emeğin en yüce değer, eğitimin en vazgeçilmez hizmet olduğu okullarımızda vakit, ışıldayan gözlerle umutla bakan çocuklarımızı inanç ve kararlılıkla geleceğe hazırlama vaktidir. Ben eminim ki hepimiz bu topraklara olan  borcumuzu memleket aşkımızla yoğurarak samimiyet ve özveriyle çalışmak, Çağdaş, demokratik Laik Kamusal, Eğitim ve Öğretimin amaçları doğrultusunda gençlerimizi yarınlara hazırlamak için heyecanlı ve enerji doluyuz” dedi.

“Yetişkinler olarak bizleri bu günlere hazırlayan öğretmenlerimiz oldu. Biz onlarla var olduk, onların emekleriyle hayatı çok çok farklı bir şekilde yaşamaya başladık” diyen Başkan Toraman, mesajında şunları kaydetti: “Geleceğimizin umudu kıymetli çocuklarımız, varlığınız bizim en büyük gücümüzdür. Ülkemizin başarılı bilim insanları, siyasetçileri, sanatçıları, iş adamları, sporcuları, öğretmenleri, askerleri, doktorları, mühendisleri sizlerin arasından çıkacaktır. Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılına yılına dair büyük idealleri ve hedefleri olan Türkiye'nin insan kaynağının yetiştiği fidanlık işte burada bugün bütün heyecanıyla hazırdır. Değerli Öğrencilerimiz Sizlere önerim; yeteneklerin, kabiliyetlerin, özünüzde bulunan o gizli hazinelerin farkına varmanızdır. Bizler sadece kendimizden değil ailemizden, arkadaşlarımızdan, çevremizden ve bağrından çıktığımız halkımızdan da sorumluyuz. Başarılı bir kariyer planı yanında en büyük hedefimiz aynı derecede iyi insan olmaktır. Hayatta vicdanlı, ahlaklı, merhametli, özgüven ve sorumluluk sahibi bireyler olmak en az okuldaki ve işteki başarı kadar önemlidir. Akıl ve kalp, insanı iyi insan yapan en önemli iki rehber, iki yol göstericidir. Bunun için sizlerden ufkunuzu geniş, zihninizi açık, merakınızı canlı, kalbinizi temiz, tutmanızı bekliyoruz. Lütfen kimsenin içinizdeki heyecanı örselemesine müsaade etmeyin. Gözü ve gönlü pas tutmuşların umudunuzu karartmasına izin vermeyin. Kendinize inanın, halkımıza inanın.  Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin vatandaşı olmaktan daima iftihar edin. Yüzlerinizdeki umudu, gözlerinizdeki ışığı görüyor, ülkemizin aydınlık geleceğine bütün kalbimle inanıyorum. Umudumuzun tazelendiği bu anlamlı günde her birinize başarılar diliyorum. Sözlerimi tamamlamadan tatil, hafta sonu, mesai dışı demeden kurumu eğitim öğretim yılına hazırlamak, hem fiziksel anlamda hem de eğitim öğretim anlamında eksikleri tamamlayabilmek için soluksuz emek veren okul yöneticilerimize ve tüm eğitim emekçilerine şükranlarımı sunuyorum. Bu vesile ile yeniden yüksek hedeflere ulaşacağımız, başarılı çalışmaları hep birlikte taçlandıracağımız 2022-2023 eğitim ve öğretim yılının ülkemize, ve eğitim emekçileri camiamıza ,velilerimize ve çocuklarımıza iyilik, güzellik ve başarı getirmesini diliyor, tüm öğrencilerimizi sevgiyle kucaklıyor başarılar diliyorum.”

 

Yorum Yaz