Alpaslan Yüce’den Kamu Çalışanlarına Çağrı;

Alpaslan Yüce’den Kamu Çalışanlarına Çağrı;

Alpaslan Yüce gerçekleştirdiği yazılı basın açıklamasında, “Yanlış ekonomi politikalarından etkilenerek yoksullaştığınız yetmiyor gibi her gün siyasilerin hukuk dışı talepleri ile karşı karşıya kaldığınızı da biliyoruz.

Bu talepler karşılanmadığında karşı karşıya kaldığınız mobing ve tehditlerin de farkındayız. Ancak az kaldı. Bu süreçte sizden ricam, devletin bir memuru olduğunuzu ve halka hizmet etmek için maaş aldığınızı unutmayın.

Parti ile devlet arasındaki ayrımı ortadan kaldırmaya çalışsalar da partilerin geçici, devletin kalıcı olduğunu aklınızda bulundurun. Halka hizmet için bulunduğunuz bu makamların, bir partinin size bahşettiği makamlar olmadığını ve bu makamları devletin size verdiğini unutmayın.

AKP’nin kamu kurumlarını seçim dönemlerinde oy almak için bir baskı aracına dönüştürmesini kabul etmeyin ve onların halka sizin kurumlarınız ve kurumunuzun olanakları üzerinden baskı kurmasına izin vermeyin.

Unutmayın ki partiler ve hükümetler geçici devlet kalıcıdır. Devleti ayakta tutan ise liyakat ve adalettir. Bildiğiniz gibi bütün İslam alimleri devletin dininin adalet olduğu konusunda mutabıktır. Uzun süredir bozulan adalet dengesini yeniden kurmak için sizlerin desteğine ihtiyacımız var.

Hangi partiye oy verirseniz verin, kamu kaynaklarının bir partinin malı olmadığını unutmayın. Bizler halka hizmet için devletten maaş alan insanlarız. Halkı hizmetle tehdit eden siyasetçilerin ahlaksızlığına ortak olmamalıyız. Uzun süre kamuda çalışmış bir arkadaşınız olarak, karşı karşıya kaldığınız problemlere çözüm olacağımın sözünü veriyorum.” Dedi.

 

Yorum Yaz